Dzień Bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej w Piaskach
24 czerwca uczniowie Szkoły Podstawowej w Piaskach mieli okazję poznać pracę służb ratunkowych i mundurowych.

W ubiegłą środę przy Szkole Podstawowej w Piaskach odbył się Dzień Bezpieczeństwa. Wydarzenie zorganizowano we współpracy ze strażakami i funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu.
Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz straży pożarnej – uczniowie obserwowali akcję ratowniczą z użyciem specjalistycznego sprzętu do rozcinania pojazdu, pokazującą realia pomocy ofiarom wypadków drogowych. Policja z kolei wystawiła specjalistyczny wóz, który w gorący dzień chłodził zebranych wodną mgiełką.
Uczestnicy mogli też zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy oraz dowiedzieć się, jak bezpiecznie spędzić nadchodzące wakacje.
Na podstawie: Gmina Piaski (wlkp)